Відео

Вперше помічена риба зі затримкою дихання під водою

Замість того, щоб проганяти через зябра воду, вона затримує дихання і може знаходитися без кисню до чотирьох хвилин.

Як і нам, рибам потрібен кисень, щоб жити. Щоб дихати, більшість видів втягують воду, що містить кисень, в рот і прокачують через зяброві камери, а потім виштовхують її з зябрових щілин. Але вчені виявили вид риб, які затримують у своїх зябрових камерах воду і можуть утримувати її там до чотирьох хвилин.

Ця риба належить до виду Chaunax endeavouri. Їх також називають «риба-труна». Вчені зняли на відео кілька особин цього виду в різних частинах Атлантичного і Тихого океанів. Спостерігаючи за рибами, дослідили не помітили ніяких явних ознак вдиху або видиху протягом декількох хвилин. Виявилося, що Chaunax endeavouri запасає воду в своїх зябрових камерах і роздуває їх. Потім, коли весь кисень з запасеній воді витрачається, риба випускає воду. При цьому обсяг її тіла може скорочуватися на 30%.

Але навіщо вони це роблять? Дослідники припускають, що затримка дихання на тривалі відрізки може допомогти Chaunax endeavouri зберегти енергію, яку вони в іншому випадку використовували б для активного перекачування води. Роздування до такого масивного розміру може також служити попередженням для потенційних хижаків.

Отримати відео, на яких відображені особини риби-труна, вченим вдалося за допомогою дистанційно керованих зондів Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.

Кнопка «Наверх»
Закрыть