Всесвіт

Всі планетні системи повинні бути схожі на Сонячну систему, вважають астрофізики

Дослідження розподілу мас 870 планетарних дисків показало, що всі планетарні системи еволюціонують однаково. Робота опублікована в журналі Astronomy & Astrophysics.

Дослідження міжнародної групи планетологів показало, що у відсутності значущих зовнішніх впливів еволюція протопланетних систем проходить однаково. Розподіл маси планетарних дисків, як встановили вчені, залежить тільки від віку зірки.

Планетологи вивчили велику і добре відому область дископодібних молодих зірок, хмара Оріона А, розташоване на відстані близько 1350 світлових років Від Землі. У цьому скупченні вченим вдалося ідентифікувати 870 протопланетних дисків близько молодих зірок, які підходили для дослідження. Оскільки всі диски належать одній і тій же хмарі, дослідники очікували лише незначного впливу хімічних і тимчасових змін в хмарі.

Вчені використовували аналіз довжини хвиль для оцінки віку протопланетних систем, а для вимірювання маси диска – телескоп ALMA, розташований на плато Чахнантор в чилійській пустелі Атакама. Дослідники спостерігали за кожним диском на довжині хвилі близько 1,2 мм. Як відзначають автори роботи, холодні диски дуже яскраві в цьому спектральному діапазоні, внесок же центральних зірок дуже малий.

Художнє зображення типового протопланетного диска. Джерело: MPIA

В результаті дослідження планетологи виявили невеликі варіації в розподілі мас диска між досліджуваними планетами, але всі вони пояснюються віком системи. Вчені підкреслюють, що в межах допустимої похибки групи планетоутворюючих дисків одного віку мають однаковий розподіл маси.

“Ми вважаємо, що наше дослідження показує, що принаймні протягом наступних тисяч світлових років всі групи дисків, що утворюють планети, мають однаковий розподіл маси в заданому віці. І вони, здається, розвиваються більш-менш однаково”, – говорить Зірк ван Тервісга, співавтор дослідження з Інституту астрономії Товариства Макса Планка

Вчені вважають, що це відкриття говорить про те, що всі планетні системи повинні бути дивним чином схожі одна на одну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button