Земля

Навіть часткова заміна м’яса на мікробний білок скоротить вирубку лісів в два рази

Німецькі вчені показали, що заміна 20% яловичини на штучне м’ясо призведе до скорочення вирубки лісів і емісії вуглекислого газу в два рази в порівнянні зі збереженням поточного споживання. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Image by Albrecht Fietz from Pixabay

Дослідники з Німеччини та Швеції змоделювали різні сценарії розвитку харчової промисловості та їх вплив на клімат. Вчені побудували комп’ютерну імітаційну модель, яка враховує майбутнє зростання населення, попит на продовольство, моделі харчування, а також динаміку землекористування та сільського господарства.

Дослідники показали, що в консервативному прогнозі (при збереженні поточного споживання) обсяг споживаного м’яса буде щорічно зростати. При цьому все більше і більше лісів та інших «зелених» територій будуть знищуватися для створення пасовищ і орних земель.

Вчені відзначають, що продовольча система є причиною третини глобальних викидів парникових газів, при цьому найбільше окреме джерело — виробництво м’яса жуйних тварин. В якості альтернативного рішення вчені пропонують використовувати існуючу біотехнологію “мікробний білок”. Це поживна і багата білком біомаса з м’ясною текстурою, яку виробляють мікроорганізми.

«Ми виявили, що, якщо до 2050 року ми замінимо на штучне 20% м’яса жуйних тварин на душу населення, щорічна вирубка лісів і викиди вуглекислого газу в результаті зміни землекористування скоротяться вдвічі в порівнянні з базовим сценарієм», — говорить Флоріан Хумпенедер, співавтор дослідження.

Дослідники також кажуть, що скорочення поголів’я великої рогатої худоби не тільки знижує навантаження на землю, але також знижує викиди метану зі шлунково-кишкового тракту тварин і закису азоту, що утворюється при використанні добрив.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button