Всесвіт

Дослідження: ранній Всесвіт був заповнений чорними дірами

Вчені з Національної радіоастрономічної обсерваторії виявили чорну діру, що утворилася всього через 900 млн років після Великого вибуху. Дослідники припускають, що в перші дні існування Всесвіту вже були сотні чорних дір.

Дев’ятсот мільйонів років після Великого вибуху, в епоху ранніх галактик, вже існувала чорна діра, яка в мільярд разів перевершувала за розмірами Сонце. Ця чорна діра всмоктувала величезну кількість іонізованого газу, утворюючи галактичний двигун, відомий як блазар, який випускав пекельний струмінь яскравої матерії в космос. Дослідники досі можуть виявити світло від цього вибуху понад 12 млрд років тому.

Астрономи раніше виявили докази перших надмасивних чорних дір у більш молодих «радіоактивних ядрах галактик». Це галактики c активними ядрами, які занадто яскраві для телескопів, але містять у собі ознаки чорних дір. Блазари випускають два вузьких струменя релятивістської матерії в протилежних напрямках. Ці струмені випромінюють вузькі пучки світла на безлічі довжин хвиль і спрямовані прямо на Землю — саме тому вчені можуть їх спостерігати.

«Завдяки відкриттю можна припустити що протягом першого мільярда років життя у Всесвіті існувала велика кількість масивних чорних дір, які випускають потужні струмені», — відзначили дослідники.
Їх відкриття підтверджує, що вони існували в епоху раннього Всесвіту або в період відразу після Великого вибуху, коли зірки і галактики тільки почали формуватися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments