Технології

Японські вчені придумали знищувати комах-шкідників лазерною зброєю з ШІ

Японські дослідники розробляють нову технологію боротьби з літаючими комахами. Вони шкодять сільському господарству і вчені вирішили знищувати їх лазером.

Національна організація з дослідження сільського господарства та харчових продуктів (NARO) розробила метод, який прогнозує траєкторію польоту шкідників. Це допоможе визначати тривимірне положення літаючих шкідників по зображенню, отриманих зі спеціальних камер, і прогнозувати їх переміщення.

В Японії вважають, що результат дослідження стане в нагоді в розробці нової системи боротьби з комахами. Їх запропонували опромінювати потужним лазером. Система може забезпечити кращу боротьбу зі шкідниками і скоротити зловживання агрохімікатами.

Поки у дослідників немає ніякого прототипу, але передбачається, що це буде лазерна установка і випробування проведуть вже в наступному році. Принцип боротьби з комахами досить простий: стереоскопічна камера буде їх виявляти, а система на основі ШІ передбачатиме траєкторію польоту шкідників і збивати їх лазерним імпульсом.

В якості піддослідних комах вчені будуть використовувати особин азіатської бавовняної совки або кукурудзяної листової совки. Ці комахи активно шкодять сільськогосподарським культурам в Японії. За даними влади, до 16% сировини для виготовлення продуктів харчування втрачається через вплив шкідників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button