Всесвіт

Екзопланета, приречена на смерть, рухається назустріч зірці

Дослідники повідомили про перше спостереження екзопланети, орбіта якої руйнується в процесі еволюції.

Планетологи оголосили про виявлення першої системи, в якій екзопланета рухається по спіралі на зустріч до своєї зірки. Гарячий Юпітер Kepler-1658b піддається орбітальному розпаду під дією приливних сил і буде знищений при зіткненні із зіркою, вважають вчені.

Вимірювання орбітального розпаду екзопланет дуже складне завдання, відзначають вчені. Цей процес дуже повільний і поступовий. Наприклад, орбітальний період Кеплера-1658b зменшується зі швидкістю лише близько 131 мс на рік. Виявлення цього зниження вимагало декількох років ретельного спостереження за допомогою трьох телескопів.

Дослідники використовували космічний телескоп “Кеплер”, інструменти Паломарської обсерваторії в Південній Каліфорнії і супутник TESS, щоб фіксувати транзит цієї планети по диску зірки. Дослідження показало, що інтервал між транзитами Kepler-1658b незначно, але неухильно скорочувався.

Хоча дослідники ще не до кінця розуміють всі процеси, що відбуваються в цій системі. Першопричиною орбітального розпаду, випробуваного Kepler — 1658b, є припливи – гравітаційна взаємодія між двома обертовими тілами (планетою і зіркою).

Зірка розвинулася до точки свого життєвого циклу, коли вона почала розширюватися. Це прискорює процес розпаду орбіти, полегшуючи його вивчення в масштабах людського часу, відзначають вчені. Подібна доля на певних етапах еволюції чекає Сонце, додають вони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button