Людина

Встановлено, як температура впливає на пам’ять

Погода і температура повітря впливають на наше самопочуття і настрій. Але чи впливають холод і спека на розумові здібності?

Вважається, що прохолода покращує здібності до сприйняття навколишнього світу і запам’ятовування інформації, а спека, навпаки, знижує. Лоренц Кользато і Роберт Селлар, вчені з Лейденського університету, вирішили визначити, як впливає температура на пам’ять.

gradusnik_500

Учасників дослідження розбили на дві групи. Одна з них бажала прохолодне повітря, інша ж – тепле. Тести на пам’ять проводили в трьох різних кімнатах. У першій підтримували температуру приблизно 25 С, у другій близько 15 С, і в третій приблизно 20 С. Учасникам на екрані комп’ютера показували різні букви з метою перевірити здатність до запам’ятовування. З’ясувалося, що завдання, пов’язані із запам’ятовуванням, будь-яка людина найкраще виконує при тій температурі, що особисто їй здається більш приємною.

Читайте також: Декілька простих засобів, щоб поліпшити загальний стан здоров’я

Психологи роблять висновок, що надання комфортних температурних умов має сприяти поліпшенню ефективності і продуктивності праці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button