Поради

Види та способи застосування гумотехнічних виробів

Спектр використання гумотехнічних виробів надзвичайно широкий. Так, для автомобілів застосовують накладки для захисту від бризок. Для візочків потрібні колеса різних розмірів, муфти потребують гумових втулок. Зазвичай такі вироби виготовляються за індивідуальними параметрами. Компанія Укрпромсервіс створює колеса з поліуретану, гумові ущільнювачі та шнури, наносить резину на поверхні тощо. 

Резинові шнури та ущільнювачі: де їх використовують 

Ущільнювачі з гуми знайшли широкий спектр застосування у різних сферах. Найчастіше їх замовляють для з’єднання обладнання чи предметів. Для закриття надтонких щілин застосовують гумові шнури. Наприклад, вони підходять для ущільнення:

 • дверей у приватних будинках, магазинах, супермаркетах;
 • вікнах у приміщеннях, автотранспорті;
 • вітрин у магазинах;
 • у машинобудуванні, ремонті приміщень тощо. 

Такі вироби забезпечують повну ізоляцію завдяки властивостям матеріалу. Гума еластична, швидко набирає потрібної форми, повітронепроникна, не пропускає воду. Гумові профілі міцні, витримують критичні температури та перепади температур. Резинові ущільнювачі стійкі до впливу агресивних речовин, олій, мастил. Термін експлуатації виробів практично необмежений. 

Залежно від потреб користувача профілі виготовляють з різними ступенями твердості, перетину, об’єму. Зазвичай виробники виготовляють ущільнювачі за стандартними параметрами та на індивідуальні замовлення покупців. 

Гумування коліс: для чого потрібна послуга

Гумуванням називається процес нанесення резинового покриття на інші поверхні. Найчастіше гумою покривають металічні барабани, ролики, колеса та іншу продукцію. Така обробка поверхонь має кілька переваг:

 • Збільшення терміну придатності металевого виробу. З часом металеві деталі піддаються корозії. Гумове покриття захищає від впливу води, тобто подальшого ржавіння. Навіть при зносі резинової поверхні її просто замінити. 
 • Зменшується рівень шуму. Така можливість особливо актуальна для виробництв, фабрик, заводів. Від шуму, які створюють станки, робітники відчувають втому, часто і головні болі. Покриття зменшує навантаження на працівників. 
 • Збільшить коефіцієнт корисної дії. Таким чином вдасться забезпечити краще зчеплення та зменшити витрати енергії. 

На які етапи поділяється процес гумування поверхонь

Для здійснення гумування металевих поверхонь необхідне виконання кількох кроків.

 1. Очищення поверхні матеріалу, який підлягає гумуванню.
 2. Відновлення пошкоджених частин поверхні. 
 3. Нанесення шару спеціального клею. 
 4. Вулканізація виробу. 
 5. Шліфування гумового шару. 
 6. Перевірка готового виробу на якість. 

Як виготовляють формові гумотехнічні вироби

Формові вироби з резини належать до гумотехнічних продуктів, які виготовляють двома способами. За першим сирій гумовій суміші надають форму у гідравлічному пресі. Таким чином вдається досягнути високої точності готової деталі. Цикл виготовлення вирізняється довшою тривалістю. 

До другого способу належить методика формового лиття під тиском. Його вважать більш продуктивним, а виготовлення відбувається швидше. Проте після формового лиття залишаються відходи (до 20% від загальної маси сировини). Проте гумові відходи можна застосовувати у повторно в наступних циклах виробництва. 

Два методи виготовлення гумотехнічних виробів дозволяють отримувати ущільнювачі, сальники, втулки, манжети, пробки та ін. Для виробництва застосовують різні види каучуку, включно з синтетичним. Для отримання продукції різної щільності та властивостей до резини додають інші компоненти: волокнисті наповнювачі, палену магнезію тощо. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button