Екологія

Вугілля досягає “критичної точки” у порівнянні з відновлюваними джерелами енергії

Поновлювані джерела енергії, такі як вітряні і сонячні проєкти, вже зараз коштують дешевше, ніж продовження експлуатації 40 % існуючої світової вугільної індустрії, йдеться в аналітичному звіті.

У доповіді, що описує, як світ може поступово відмовитися від найбільш забруднюючого палива, одночасно забезпечуючи економічне відновлення після пандемії коронавіруса, група експертів зазначила, що вугілля досягло фінансової “переломної точки”, яка робить його неконкурентоспроможним на більшості ринків.

Вугілля програє ВДЕ

За оцінками авторів, третина світового запасу вугілля вже коштує дорожче, ніж створення нових поновлюваних джерел енергії, у тому числі акумуляторних батарей.

Ця цифра має зрости до 73 % до 2025 року, йдеться в аналізі, який також показав, що заміна всього вугільного комплексу на екологічно чисту енергію може бути здійснена з чистою економією для світової економіки вже в 2022 році.

“Швидший перехід від вугілля до екологічно чистої енергії знаходиться в межах нашої досяжності, і ми показуємо, як здійснити цей перехід таким чином, щоб заощадити гроші для споживачів електроенергії по всьому світу”, – сказав Пол Боднар (Paul Bodnar), керуючий директор аналітичного центру Rocky Mountain, який виступив співавтором дослідження.

Кліматична угода, укладена в Парижі в 2015 році, зобов’язує країни обмежити глобальне потепління набагато нижче 2 °C у порівнянні з доіндустріальними рівнями температури, скоротивши обсяг викидів в атмосферу.

Угода передбачає більш безпечне обмеження температури на рівні 1,5 С.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату заявила, що для збереження цілі 1,5 °C, глобальне споживання вугілля має знизитися на 80% у порівнянні з рівнем 2010 року до 2030 року.

Аналіз показав, що 81% вугільного комплексу Європейського Союзу вже сьогодні неконкурентоспроможний, а це означає, що без державної підтримки станції перестануть працювати.

У Китаї цей показник становить 43 %, а через п’ять років він зросте майже до 100 %.

У доповіді не було враховано вплив вугілля на навколишнє середовище та здоров’я людей.

“Вугільна енергетика швидко стикається з економічним старінням, не залежних від цін на вугілля й політики забруднення повітря”, – сказав Метт Грей, керуючий директор і керівник відділу енергетики і комунальних підприємств в рамках ініціативи Carbon Tracker Initiative. “Закриття вугільних потужностей і заміна їх дешевими альтернативами не тільки заощадить гроші споживачів і платників податків, але й може зіграти важливу роль у майбутнє відновлення економіки”.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments