Всесвіт

Виявлена одна з найстаріших зірок Всесвіту

Це червоний гігант, що знаходиться на відстані 16 000 світлових років від нас – він представник другого покоління зірок Всесвіту.

NASA

Згідно з аналізом хімічного складу зірки SPLUS J210428.01-004934.2, вона містить елементи, що утворилися в процесі життя і смерті всього лише одного покоління зірок – найпершого. Отже, за допомогою цього червоного гіганта вчені можуть знайти перше покоління зірок, яких поки ніхто не бачив.

Дослідники застосували аналіз за допомогою фотометрії. Це метод вимірювання інтенсивності світла. Тим самим вони запропонували новий спосіб пошуку настільки древніх об’єктів.

Ранні зірки відрізняються надзвичайно низьким вмістом таких елементів, як вуглець, залізо, кисень, магній і літій. Виявити недолік цих металів можна шляхом аналізу спектру світла, випромінюваного зіркою.

Ця відмінність існує тому, що до появи зірок у Всесвіті не було важких елементів. Простір був хмарним супом, що складається в основному з водню і гелію. Коли утворилися перші зірки, вони складалися з цих двох елементів, а важчі елементи утворилися пізніше в їх ядрах, в результаті термоядерного синтезу. Спочатку водень перетворюється в гелій, потім гелій – у вуглець і так далі, аж до заліза, в залежності від маси зірки.

Сьогодні зірки ставляться до населення I і мають найвищий ступінь металічности. До речі, це означає, що рано чи пізно нові зірки не зможуть формуватися, оскільки запаси водню у Всесвіті обмежені. Зірки ж населення II, що народилися, коли Всесвіт був молодий, мають дуже низький ступінь металічности, тому що були збагачені елементами всього лише одного покоління наднових – населення III.

Щоб з’ясувати, як могла утворитися зірка SPLUS J210428.01-004934.2, вчені провели моделювання. Вони виявили, що хімічний склад зірки, враховуючи її низьковуглецевий і більш-менш нормальний вміст інших елементів, міг утворитися на уламках наднової зірки населення III, маса якої в 29,5 раза перевищувала масу Сонця.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button