Земля

Виявлено стародавній підводний вулкан в Індійському океані, названий «Оком Саурона»

Вчені з австралійського дослідницького агентства CSIRO виявили древній підводний вулкан під час експедиції по Індійському океану на південь від острова Різдва.

Вулкан знаходиться на глибині понад 3 км нижче рівня моря приблизно в 280 км на південний схід від острова Різдва. Аналізуючи зображення, зроблені пристроєм, вчені звернули увагу на гігантську овальну кальдеру розміром 6,2 на 4,8 км. Котловина була оточена «обручем» з порід. У центрі розташовувався конусоподібний пік заввишки 300 метрів. Особливості рельєфу нагадали геологам зіницю. Незвичайна форма вулкана надихнула вчених назвати його «Око Саурона». Це символ, який використовується орками і іншими слугами Мордора на їх озброєнні та броні у творі Дж. Р. Р. Толкіна «Володар кілець».

На південь від «Ока Саурона» команда також виявила ще дві підводні гори. Вони дали їм назви, пов’язані із всесвітом «Володаря кілець». Наприклад, менш висока гора на південь від «Ока Саурона», покрита вулканічними конусами, стала «Темною фортецею» (Барад-дур), а велике піднесення з плоскою вершиною отримало назву «Попелясті гори» (Ереду Літу).

3D зображення надані CSIRO / MNF, GSM

Вчені пояснюють, що всі ці три виявлених об’єкти є частиною групи підводних гір Карма, вік яких, за оцінками геологів, становить не менше 100 мільйонів років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button