Земля

Вчені простежили за міграцією китової акули

Вчені вперше дослідили міграцію китової акули — найбільшої риби в світі. Виявилося, що за рік вона пропливає більше 20 тисяч кілометрів.

Китова акула (Rhincodon typus) — найбільша в світі акула і взагалі найбільша риба; більше були тільки вимерлі гіганти. Найбільші з бачених людиною мають довжину більше 12 метрів, але вчені не виключають, що вони виростають і більше. Про спосіб життя цих тварин відомо дуже мало, про шляхи міграції — майже нічого. Тільки в цьому році вчені зі Смітсонівського інституту дослідження тропіків в Панамі закінчили стежити за переміщеннями однієї особини, і виявилося, що за рік акула пропливає 20 тисяч кілометрів, потрапляючи зі східної частини Тихого океану в Індійський океан.

Морський біолог Гектор Ґуцман (Hеctor M. Guzmаn) закріпив датчик, який передає на супутник координати і дані про температуру води, на тілі китової акули, спійманої біля берегів Панами. Передача даних здійснювалася тільки тоді, коли акула спливала близько до поверхні. Акула (її назвали Ганною) пробула в околицях Панами 116 днів, а потім попрямувала у бік Коста-Ріки і Галапагоських островів до місця, де акули щороку збираються великими групами. Після цього сигнал надовго зник — акула пішла на глибину. Знову він з’явився в околицях Гавайського архіпелагу. Акула побувала біля узбережжя Маршаллових островів і заглянула в Маріанську западину і рушила далі на схід.

Раніше вчені здогадувалися про те, що китові акули мігрують на великі відстані, тільки за результатами генетичних досліджень, які показують, що всі китові акули у світі — досить близькі родичі. Відомі деякі місця їх щорічних «зборів», які в розпал сезону приваблюють натовпи туристів — любителів морської фауни. Серед таких місць — узбережжі Омана, Австралії, Галапагоських островів, Мексики, Мозамбіку і Сейшельських островів.

Кнопка «Наверх»