Людина

Виявилося, що тренування при низьких температурах ефективніше для втрати ваги

Щозими ви перебираєтеся з вулиці в спортзал? Можливо, після новин від канадських вчених ви захочете знову тренуватися на свіжому повітрі

Нове дослідження показало, що температура навколишнього середовища під час тренування може впливати на жировий обмін.

Дослідження було зосереджено на високоінтенсивних інтервальних тренуваннях (High-intensity interval training або HIIT), коли короткі та інтенсивні вправи чергуються з менш активними підходами. Вчені відзначають, що вибрали HIIT для свого дослідження невипадково. Річ у тім, що попередні роботи вже довели, що такі тренування краще впливають на ліпідний обмін. Саме тому фахівці вирішили дізнатися, чи може бути причиною цього температура.

У дослідженні взяли участь 11 дорослих людей із зайвою вагою. Вони пройшли два тренування HIIT з інтервалом в тиждень. Перший сеанс проводився в термонейтральному середовищі з температурою близько 21°C, а другий — при температурі в 0°C. заняття складалися з 10 окремих спринтів на велотренажері з відновними періодами та хвилинами «підвищеної інтенсивності».

Учасники закінчували тренування плавно, розслаблено катаючись на велосипеді. Потім вони з’їдали протеїновий батончик перед сном, а вранці готували сніданок багатий жирами. Під час обох тренувань вчені контролювали температуру тіла, частоту серцевих скорочень і кількість кисню, а також рівень глюкози й газообміну учасників. Після сніданку дослідники також взяли зразки крові, щоб розрахувати швидкість окислення ліпідів.

Дослідження показало, що високоінтенсивні вправи на холоді збільшують окислення ліпідів на цілих 358% (!) під час тренування в порівнянні із заняттями в термонейтральному середовищі. Автори відзначають, що вплив температури також мав незначний вплив на довгострокові метаболічні реакції, включаючи регуляцію рівня цукру в крові, спалювання жиру і рівень тригліцеридів під час сніданку. Однак вчені зізнаються, що зараз необхідно провести більше досліджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button