Екологія

Вулканічний попіл допоможе при парниковому ефекту

Дослідники з Саутгемптонського університету запропонували досить простий і економічний спосіб видалення вуглекислого газу (CO2) та інших парникових газів з атмосфери. Вони вважають, що вулканічний попіл якнайкраще підходить для цих цілей.

Image by Pixabay

Існує ряд способів видалення парникових газів (GGR) з атмосфери для зниження парникового ефекту. Англійські вчені схоже знайшли ще один. Вони змоделювали вплив вулканічного попелу на океан, яке посилювало природний процес, при якому CO2 утримується на морському дні, вчені виявили, що цей метод може бути дешевше, технологічно простіше і менш інвазивніше, ніж інші методи видалення шкідливих газів.

Більшість вулканів знаходиться недалеко від океанів, і щороку мільйони тонн вулканічного попелу потрапляють в них і осідають на морське дно. Опинившись там, він збільшує накопичення вуглецю в морських відкладеннях і знижує рівень CO2 в атмосфері. А океани є найбільшим стоком антропогенного СО2 на Землі.

Результати моделювання, проведеного дослідниками, показує, що за допомогою нового методу можна вловлювати до 2300 тонн CO2 на 50 000 тонн доставленого попелу за ціною 50 доларів за тонну., Що робить цей метод набагато дешевшим, ніж більшість інших методів GGR.

Автори дослідження вважають, що необхідно переконатися у відсутності непередбачених побічних ефектів, але поки все говорить про те, що новий метод можна легко та ефективно застосовувати в багатьох регіонах світу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button