Екологія

В Міндовкілля розповіли, як реформа управління відходами змінить Україну

Площа тільки офіційних звалищ співвідносна до території 12 605 футбольних полів для міжнародних матчів.

Image by Pasi M?enp?? from Pixabay

За офіційними даними, в Україні існує близько 6 тисяч сміттєзвалищ і полігонів загальною площею більш ніж 9 тисяч гектар, повідомляє Міндовкілля.

Це дорівнює території 12 605 футбольних полів для міжнародних матчів, або ж площі таких міст як Чернігів або Суми.

Окрім того, існують стихійні сміттєзвалища, яких у 2021 році у приватному секторі було виявлено 22,6 тисяч.

Більшість полігонів та офіційних звалищ є небезпечними для довкілля та людей. Частина полігонів перевантажена та не відповідає нормам екологічної безпеки, терміни їх рекультивації постійно переносяться. Адже всі сміттєзвалища з’явилися десятки років тому. Сьогодні місцеві бюджети неспроможні одночасно профінансувати їх рекультивацію, бо всі ці роки тариф був занадто низьким та не покривав такі витрати.

Завдяки реформі будуть встановлені вимоги до експлуатації полігонів, всі звалища отримають дозволені обсяги захоронення відходів, а ті з них, які не будуть приведені до вимог законодавства, закриватимуть.

“Згідно з європейською ієрархією управління відходами, яку потрібно впровадити і в Україні, захоронення має стати винятковим, останнім варіантом, який застосовуватиметься, коли з відходами вже нічого не можна зробити. Перевага ж має надаватися запобіганню та повторному використанню відходів, а далі – рециклінгу та відновленню”, – зазначено в матеріалі.

Полігон є найдешевшим способом позбутися відходів. Однак більшість країн вже давно відмовляються від такої практики та скорочують кількість відходів, які захоронюють на своїх територіях. Проте в Україні це фактично єдиний діючий та найпоширеніший спосіб поводження з відходами.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button