Земля

Вулканологи пильно стежать за активністю гейзерів в Йеллоустоуні

Вулканологи Канади дослідивши гейзери в Єллоустонському парку, з’ясували, що спостереження за ними допоможе розпізнати ознаки наближення виверження супер-вулкана.

0d4e87583d71fe6438ecac9116cc2706
Результати досліджень були опубліковані в науковому журналі Geology. Вчені з’ясували, що визначити ймовірність виверження вулкану, можна за вимірами вмісту двоокису вуглецю в гарячих джерелах.

Для досліджень вулканологи зосередилися на гейзері Споутер, яке знаходиться в південно-західній частині Єллоустонському парку. 3 дні безперервних аналізів води з гейзера показали, що перед виверженням з гейзера фіксується підвищений вміст СО2, а коли викид пари з гейзера вже стався, концентрація різко зменшується.

Результати, отримані дослідниками, допоможуть у передбаченні фреатичних вивержень вулканів. Фреатичним називається виверження вулкана, викликане вибухом резервуара з киплячою водою, що супроводжується викидом пара, каменів і розпечених фрагментів ґрунту.

Тепер вчені будуть вимірювати хімічний склад води в Єеллоустоунських гейзерах і зможуть спрогнозувати гідротермальну активність і ймовірне виверження супервулкана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments