Земля

Січень 2016 року став найтеплішим за 135 років

2016 рік продовжує тренд 2015 року – найбільш теплого за всю історію спостережень за оцінками різних організацій – січень нового року став найтеплішим за останні 135 років.

Січень 2016 року став найтеплішим за 135 років

За даними кліматологів з проекту Climate Central, січень 2016 року у 1,13 градуса тепліше від середньостатистичних показників. Таким чином, середня температура на планеті четвертий місяць тримає своєрідний рекорд, перевищуючи норму на 0,5-1 градус. Виходячи з карт НАСА, потепління спостерігалося у всіх регіонах планети, проте в Середній Азії, в заполярних і арктичних регіонах Євразії та Північної Америки значення температури були від 4 до 12 градусів вище норми.

Потепління призвело до скорочення площі льодів на Північному полюсі – в січні площа льодової шапки була на 1,04 мільйона квадратних кілометрів нижче нормальних показників. На думку кліматологів, дана тенденція продовжиться і в лютому.

Читайте також: 

Потепління не відбулося тільки в Скандинавії, в південній частині Сибіру, ??на сході Африки і в Антарктиці – середня температура там залишилася колишньою.

Крім людського фактора (викидів парникових газів), причиною потепління може бути Ель-Ніньо 2015-2016, який, за оцінками вчених, став найсильнішим в історії. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), 18 листопада температура поверхні води в центральній частині Тихого океану була вище середнього значення на 3,1 градуса. На думку фахівців НАСА, судячи з даних з супутника Jason-2, Ель-Ніньо досяг піку і в даний час йде на спад.

У будь-якому випадку, якщо 2016 рік у цілому продовжить тренд січня, ставши ще теплішим, ніж 2015 рік, вперше за всю історію метеоспостережень, буде зафіксовано 2 рекордно спекотних роки поспіль.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button