Всесвіт

Випромінювання чорних дірок можна досліджувати в лабораторії

Харуна Катаяма, дослідник Вищої школи передової науки та інженерії Університету Хіросіми, запропонувала схему лабораторної чорної діри. Пристрій призначений для моделювання випромінювання Хокінга.

У природі випромінювання чорних дір або випромінювання Хокінга ніхто не бачив, хоча всі згодні, що воно є. Але фоновий шум не дає можливості спостерігати за явищем, теоретичний опис якого сам Хокінг вважав одним з головних своїх досягнень.

Випромінювання Хокінга можна описати у вигляді заплутаних пар частинок, одна з яких знаходиться всередині чорної діри — падає за обрію подій, а інша — навпаки вільно випромінюється.

Як говорить Катаяма, заплутана частка несе на собі тінь частки-партнера. Таким чином, квантову кореляцію між двома частинками можна визначити математично без одночасного спостереження за обома частками.

«Виявлення цього заплутування необхідно для підтвердження радіації Хокінга», – каже Катаяма.

Ідея дослідника полягає в тому, щоб імітувати стан вакууму на горизонті подій чорної діри, і показати що випромінювання дійсно виникає.

За словами вченого, лабораторне випромінювання Хокінга відрізняється від істинного випромінювання Хокінга через розсіювання світла в системі. Компоненти світла розщеплюються, як у веселці. Якщо компонентами вдасться управляти так, щоб деякі з них могли розгортатися, отримане в результаті лабораторне випромінювання Хокінга буде відображати ту ж позитивну частоту, що і справжнє випромінювання Хокінга.

Пропозиція опублікована в журналі Scientific Reports.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button