Всесвіт

Вчені розповіли, чому тераформувати Марс буде складно

Вчені розповіли, чому процес тераформування Марса виявиться складним завданням. Поки Червона планета є єдиною в межах Сонячної системи, колонізація якої теоретично є можливою для людства.

Хоча ідея тераформування Марса є для наукового світу привабливою, невідомо, наскільки втілений цей задум. На планеті ґрунт може бути токсичним, і хоча на Землі такий теж є, його легко “вилікувати” за допомогою ряду хімічних рішень. Ще одна неприємність Червоної планети в її сухості, адже отримання достатніх обсягів води в рідкому стані на постійній основі – теж завдання не з легких. Атмосфера об’єкта надмірно тонка, щоб підтримувати воду в рідкому вигляді.

Крім вже наявних факторів, ще одна складність у тому, що у Марса фактично відсутнє магнітне поле. Фахівці зазначають, що раніше в Сонячній системі найбільш придатною для життя людини і надалі залишається Земля. Набагато простіше докласти зусиль для збереження умов на планеті, ніж розгорнути тераформування Марса. Червону планету можна вважати об’єктом довгострокової роботи, але не першочерговим завданням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button