Всесвіт

Гіпотеза підтвердилася: швидкі радіосплески лунають з боку магнітарів

Міжнародна група вчених підтвердила гіпотезу про те, що нейтронні зірки з дуже сильним магнітним полем, можуть бути джерелом швидких радіосплесків.

Швидкі радіосплески це одне з маловивчених і незвичайних явищ, яке спостерігає астрофізика. Це потужні короткі (довжиною в кілька мілісекунд) періодичні імпульси радіовипромінювання, джерело яких розташований на величезній відстані від Землі.

На цей час відомо тільки, що всі швидкі радіосплески дуже потужні і знаходяться на дуже великій відстані до джерела. Через це астрономи раніше припускали, що радіосплески виробляють найпотужніші катаклізми у Всесвіті – наприклад, злиття пар нейтронних зірок або ж пульсарів і чорних дір.

У новій роботі міжнародна група вчених з Фізико-технічного інституту імені Іоффе і NASA пояснила, чому магнітари рідко виробляють потужні і помітні на Землі швидкі радіосплески.

Для того, щоб зрозуміти це, автори аналізували дані, які в кінці квітня 2020 роки збирав російський прилад «Конус», встановлений на американському супутнику Wind. Прилад зафіксував сплеск рентгенівського випромінювання тоді ж, коли радіотелескопи CHIME і FAST виявили два швидких радіосплески від SGR 1935 + 2154.

Спалах, який супроводжував швидкий радіосплеск, був сильно перекошений в бік жорстких рентгенівських променів, тому, вважають вчені, раніше не вийшло зафіксувати інші швидкі радіосплески галактичного походження. Для цього необхідні дуже екзотичні умови.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button