Поради

Виробництво і види арматури

Виробництво і види арматури

Залежно від хімічних елементів, які входять до складу сталі, способу виробничого процесу, форми сталевих стрижнів і інших чинників, арматура набуває різні механічні та фізичні властивості. Що впливає на її міцність і визначає область застосування даного виробу? Залежно від запланованого в виробничому процесі виду сталевого прута, розрізняють наступні процеси обробки металу:

 • вальцювання;
 • волочіння;
 • кування;
 • пресування.

Крім того, вальцювання може бути як холодним, так і гарячим. Найбільш важливими механічними властивостями сталі, є: межа плинності та межа міцності при розтягуванні, пластичність і в’язкість металу.

Сталева арматура, різниться за профілем на два типи – це ребриста і гладка.

Гладко-стрижнева арматура

Гарячекатана сталь, в залежності від своїх властивостей, підрозділяється на класи й позначається буквою А. Зрештою вона випускається в мотках або стрижнях. Як правило, для виробництва гладких прутів використовують клас A-l (А240) і A-ll (А300). Також існують і інші варіанти виготовлення. Наприклад, в залежності від побажань замовника, можливе застосування гарячекатаної сталі класу Аlll – AV. Діаметр круглих стрижнів коливається від 6,5 до 32-мм.

Застосування гладкої арматури

Зі сталевого прутка виходять надійні: ресори, пружини, армувальної сітки та декоративні елементи. Також кругла арматура активно використовується в контурах заземлення. Для того, щоб вона довго служила в агресивному середовищі, її покривають цинком. До переваг даного продукту можна віднести:

 1. Високу пластичність.
 2. Придатність для використання в металевих конструкціях.
 3. Відмінну адгезію у зварювальних роботах.
 4. Витримує багаторазові зовнішні навантаження.

Кругла-гладка арматура використовується для зварних рамок і застосовується для невеликого приватного будівництва. Також з неї можна робити каркаси теплиць, парників, залучити в сільському господарстві. Там де немає великих навантажень, також підійде гладкий прут.

0Z0o6flseiE8hZV5etKNvlbpPj30pL58YV3GNPwB_7i5_gqVEtMyvvT7iPT066klNoXMZliuJyiK3N3p5T_fU1WHlF_JxoYjhKt__XADNd5S5jsgJdLBQNTRWXwDfG2j96Hxk0pl

Рифлена арматура

Що стосується залізобетону, то арматурі з періодичним профілем немає рівних! Її корисна здатність на розтягнення робить бетон в 10 разів міцнішим за звичайний. Тому, вона незамінна в армопояс, фундаменті, опорах, перекриттях, колонах, плитах. Завдяки наявності гребенів, сталевий прут міцно фіксується всередині бетону і не зміщується в бік під час навантажень. Арматуру виготовляють діаметром від 5 мм до 60 мм і випускають у вигляді стрижнів довжиною до 12-метрів, сталеві прути з ребрами різної конфігурації покращують характеристики конструкцій, а також мають:

 1. Хороше зчеплення з бетоном. Свіжим розчином заливають вже готову форму з арматури. Після висихання, конструкція має щільну структуру і готова до використання.
 2. Стійкість до різних навантажень. За своєю структурою сталь дуже міцний продукт, вона здатна витримувати суворі умови експлуатації.
 3. Тривалий час використання. Для цього метал захищають від іржавіння шляхом нанесення, цинку або епоксидних смол. Це особливо актуально при впливі морської води на будову, а також при зведенні мостів.

Звичайно сама зносостійка, це арматура з нержавіючої сталі, але вона ж і найдорожча. Сталева арматура це – класичний, перевірений часом матеріал. Вона поділяється на 6 класів по міцності.

В цілому характеристики обраної арматури повинні відповідати вимогам забудовника. Арматура має кілька різновидів, кожен з яких має свої особливості та має своє призначення. Для будівництва великих багатоповерхівок або опор і прольотів мостів потрібна високоміцна арматура, яка значно збільшує зносостійкість та витримує великі навантаження. Великий вибір металопрокату за посиланням https://dimaxtd.com.ua/armatura


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button