Земля

Вирубка лісів в тропічних лісах Амазонки в Бразилії досягла рекордного рівня в січні

Згідно з урядовими даними, опублікованими в п’ятницю, 11 лютого, в Бразилії зафіксована найбільша вирубка тропічних лісів Амазонки в січні 2022 року. Обсяги вирубки продовжують зростати, незважаючи на недавні обіцянки уряду взяти їх під контроль.

Згідно з попередніми супутниковими даними Державного агентства космічних досліджень Inpe, вирубка лісів в бразильській Амазонії минулого місяця склала 430 квадратних кілометрів, що в п’ять разів більше, ніж у січні 2021 року.

Дослідники-екологи заявили, що не були здивовані тим, що руйнування продовжують зростати, і вказали на ослаблення захисту навколишнього середовища президентом Жаїром Болсонару з моменту його вступу на посаду в 2019 році.

За словами Брітальдо Соареса Фільо, дослідника екологічного моделювання з Федерального університету Мінас-Жерайс, зловмисники, не особливо побоюючись покарання, все частіше розчищають ліси під ранчо в результаті незаконного захоплення землі. Високі ціни на яловичину, сою та інші товари також підвищують попит на дешеву землю.

У 2022 році федеральний уряд вжив більш рішучих заходів для боротьби з екологічними злочинами, йдеться в заяві міністерства.

Збереження Амазонки – території з найбільшим зосередженням тропічних лісів – має життєво важливе значення для стримування зміни клімату через величезну кількість парникових газів, що поглинаються її деревами. Болсонару ж давно виступає за розширення комерційного землеробства і видобутку корисних копалин в басейні Амазонки, щоб допомогти регіону вибратися з бідності.

Зіткнувшись з міжнародним тиском з боку США і Європи, Бразилія минулого року зобов’язалася припинити незаконну вирубку лісів до 2028 року і підписала глобальний пакт про припинення знищення лісів до 2030 року.

Незабаром після цих зобов’язань Inpe опублікувала дані, що показують, що вирубка лісів в бразильській Амазонії в 2021 році досягла найвищого рівня за 15 років. Попередні дані за січень показують, що руйнування продовжують зростати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button