Земля

Як рожевий сніг знищує льодовики (фото)

Червоний, або рожевий сніг — давно відомий феномен, проте останнє дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, стверджує, що він набагато небезпечніший, ніж здавалося.

Стефані Лутц (Stefanie Lutz) і її колеги зібрали зразки червоного снігу в Ісландії, на Скандинавському півострові і в Гренландії і перевірили, як мікроскопічні водорості, що надають снігу червоне забарвлення, впливають на альбедо. З’ясувалося, що організми, що фарбують сніг у відтінки червоного, живуть практично всюди і серйозно сприяють таненню арктичних льодів.

40 проб червоного снігу містили безліч різних мікроорганізмів, а їх видовий склад варіювався від льодовика до льодовика, однак у сукупності вони мали приблизно однаковий вплив на танення снігу і льоду. Згідно з розрахунками вчених, загальне зниження здатності снігу і льоду відбивати сонячне світло через червоне забарвлення становить 13%, що призводить до прискорення танення. Лутц і її колеги вважають, що червоний сніг — одна з важливих причин танення арктичних льодів і повинен враховуватися як фактор зміни клімату Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments