Всесвіт

Виявлено найстаріші зірки у Всесвіті

MNRAS: у гало Чумацького Шляху виявили три найдавніші зірки у Всесвіті

Дослідники Массачусетського технологічного інституту виявили три найстаріші зірки у Всесвіті, які знаходяться по сусідству з Чумацьким Шляхом. Про це повідомляється в статті, опублікованій у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (MNRAS).

Найдавніші зірки розташовуються в гало Чумацького Шляху – розрідженій хмарі із зірок і газу, яка огортає галактичний диск. Згідно з аналізом команди, три зірки утворилися між 12 і 13 мільярдами років тому. Їх об’єднали в групу, звану SASS (англ. small accreted stellar system), що вказує на те, що колись кожна зірка належала до маленької примітивної галактики, поглинутої Чумацьким Шляхом, що росте.

SASS виникли незабаром після Великого вибуху, що стався 13,8 мільярдів років тому, коли Всесвіт складався переважно з водню і гелію і дуже невеликої кількості інших хімічних елементів, таких як стронцій і барій. Приблизно той самий склад мають ці найдавніші зірки. Таким чином, вивчення SASS може бути ключем до розуміння еволюції древніх ультратьмяних карликових галактик.

Усі три зірки розташовані в різних місцях гало, проте відстань від них до Землі становить близько 30 тисяч світлових років (приблизно третина діаметра диска Чумацького Шляху). Їхній рух відбувається в протилежний бік від решти диска галактики, що поряд із незвичайним хімічним складом, вказує на те, що спочатку вони не належали Чумацькому Шляху…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button