Наука

Вживання чаю у великих кількостях знизило ризик розвитку діабету

Дослідження китайських вчених, проведене на вибірці за участю більш ніж мільйона осіб, показало, що вживання чорного і зеленого чаю, а також улуна значно знижує ризик розвитку діабету другого типу.

Десять чайних заборон

Той факт, що чай може бути корисним для здоров’я через його антиоксидантні, протизапальні та протиракові сполуки, давно відомий. Однак про потенціал цього напою боротися з першими ознаками діабету другого типу вчені раніше не знали.

Результати дослідження фахівців з Уханьського університету науки і технологій (Китай), присвяченого цьому питанню, представлені на щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення діабету (EASD) в Стокгольмі. Робота включала систематичний огляд та метааналіз.

В цілому вчені розглянули 19 досліджень за участю 1 076 311 випробовуваних з восьми країн. Вони аналізували зв’язок між вживанням зеленого і чорного чаю, а також улуна і ризиком діабету другого типу у дорослих. Як з’ясувалося, така кореляція існує: кожна випита чашка чаю в день знижувала ймовірність розвитку діабету приблизно на один відсоток. У тих, хто випивав по одній-три чашки чаю щодня, показник знижувався на чотири відсотки, а у тих, хто випивав не менше чотирьох чашок в день, — до 17 відсотків.

Цей зв’язок простежувався незалежно від статі учасників, місця проживання та виду чаю, який вони пили. Вчені вважають, що для більш точних висновків необхідні подальші дослідження, проте вже зараз для зниження ризику розвитку діабету вони рекомендують випивати не менше чотирьох чашок чаю в день.

Можливо, цьому сприяють певні компоненти, що містяться в чаї: наприклад, поліфеноли, які можуть знижувати рівень глюкози в крові. Правда, щоб це сталося, потрібно їх значна кількість, чому, мабуть, і зростає доза споживання чаю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments