Наука

Вживання в їжу великої кількості яскравих овочів і фруктів може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 20%

Яблука, лимони, гарбузи, вишні, кукурудза, ожина, полуниця - все це знижує ризик деменції

Дослідження показало, що люди, які споживали невеликі порції жовтих і помаранчевих фруктів і овочів, мали на 20% менший ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера. Річ у тім, що ці продукти містять поживні речовини, які називаються флавонами, що стимулюють роботу мозку.

Photo by engin akyurt on Unsplash

У дослідженні, опублікованому в журналі Neurology, вчені проаналізували дієту та сприйняття суб’єктивного когнітивного зниження приблизно у 77 000 дорослих у США. За учасниками спостерігали протягом 20 років. На початку дослідження середній вік чоловіків становив 51 рік, а жінок – 48.

Результати показали, що високе споживання чорниці, ожини та вишні пов’язане з 24-відсотковим зниженням когнітивної дисфункції. Вся річ у тім, що ці продукти містять флавони, які в свою чергу багаті антоціанами – пігментами, що надає фруктам і овочам яскравий колір.

Крім цього, всього одне яблуко в день або невелика корзина з полуницею знижує ризик розвитку захворювання на 20 відсотків. Апельсини, лимони, гарбуз, горіхи, кукурудза, а також помаранчевий і жовтий перець також містять велику кількість потужних флавонів.

Дослідники припускають, що продукти, які містять флавони, зменшують відкладення амілоїду, що є фактором початку хвороби Альцгеймера або нейрозапалення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button