Наука

Вчені розповіли про розвиток більш «правильної» форми у мозку людини

У порівнянні з іншими приматами

Відомо, що людський мозок відрізняється від мозку тварин розмірами. Є свідчення, що маса цього органу є значущим чинником для еволюції. Тепер вчені з Університету Нової Англії разом з колегами з Італії та США заявили, що на це вплинув і ще один фактор. Вони розповіли про розвиток більш «правильної» форми у мозку людини.

Дослідники провели масштабний аналіз з використанням зразків 3D реконструкцій мозку приматів. Вони порівняли форму органу у різних груп приматів.

Аналіз показав, що мізки вищих приматів — шимпанзе і людини — характеризуються швидкою еволюцією і великими розмірами. У інших приматів, наприклад лемурів, розвиток даного органу проходив повільніше.

Фото https://phys.org

Мозок людини також відрізняється структурою. У нього спостерігається велика реорганізація областей, пов’язаних зі складними функціями: мисленням, мовою, соціальною поведінкою. З-за цього форма мозку людини стала іншою, ніж у інших приматів, у передній частини: на тепловий карті видно велика опукла префронтальна кора. Водночас мозок, наприклад, бабуїнів більшою мірою характеризується змінами в скроневій і потиличній областях.

Фото https://phys.org

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button