Наука

Спів птахів покращує психічний стан 90% людей

Спостереження за птахами та прослуховування співу птахів позитивно впливають на добробут більш ніж дев’яти з десяти людей, згідно з опитуванням, присвяченим найбільшому в світі обліку птахів у дикій природі.

Image by Tapani Hellman from Pixabay

Минулого року в заході з підрахунку птахів взяли участь майже 700 000 осіб, які нарахували в парках понад 11 мільйонів птахів, з яких найбільш часто зустрічався домашній горобець, за яким слідують синиця і шпак.

Орнітологи Королівського товариства захисту птахів (RSPB) побоюються, що нещодавнє різке похолодання у Великобританії може вплинути на спостереження цього року, оскільки сувора погода збільшує смертність найменших птахів, таких як довгохвості синиці і кропив’яники. Холодні умови також можуть спонукати рідше відвідувачів саду з’являтися біля годівниць для птахів, включаючи чечітки та юрки.

Опитування, проведене на замовлення RSPB, показало, що 88% дорослих британців заявили, що для них важливо проводити час на свіжому повітрі, насолоджуючись природним світом, при цьому 53% заявили, що це дуже важливо, а 91% погодилися, що спостереження за птахами та їх спів позитивно впливають на психічне здоров’я та добробут.

Доктор Амір Хан, президент RSPB, сказав: “Працюючи лікарем загальної практики, я знаю, наскільки важливим є доступ до зелених насаджень для нашого фізичного та психічного благополуччя. Спостереження за синицями і снігурами, які насолоджуються годівницями в моєму саду, є для мене постійним джерелом комфорту, і, перебуваючи на передовій національної служби охорони здоров’я, я прекрасно розумію, що комфорт — це те, що нам всім зараз потрібно більше, ніж будь-коли».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button