Екологія

Старі дерева ростуть швидше (і поглинають більше CO2)

З віком дерева ростуть швидше, стверджують автори статті в журналі Nature. Тому найстаріші дерева планети відіграють найважливішу роль в регулюванні CO2. Цей висновок суперечить давньому переконання біологів – що дерева з віком старіють і втрачають силу. Дослідження більше півмільйона дерев 403 видів показало, що старі дерева вловлюють більше вуглекислого газу, ніж молоді. Велике дерево всього за рік набирає стільки ж, скільки важить одне деревце.

Старі дерева ростуть швидше (і поглинають більше CO2)

Можна провести аналогію з людиною, яка не перестає рости після досягнення дорослого віку. “Якби люди росли так само, як дерева, то до 30-40 років вони б важили з півтонни, а при виході на пенсію – далеко за тонну”, – говорить один з авторів дослідження Натан Стівенсон (Nathan Stephenson), еколог з Геологічної служби США.

На одній з обстежених ділянок (старому лісі на заході США) дерева ширші 100 сантиметрів у діаметрі становили всього 6 % від загальної кількості, однак на них припадало до третини річного приросту біомаси.

Наступним кроком для дослідників буде з’ясування того, наскільки прискорене зростання окремого дерева впливає на поглинання CO2 всім лісом. “Нам вже відомо, що старі ліси поглинають більше вуглекислого газу, ніж молоді. Але в них ростуть дерева різноманітного віку, і ми не розуміли, які дерева ростут швидше за всіх і, отже , “вбирають” максимум CO2 “, – говорить Стівенсон.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button