Технології

Пентагон оголосив про масове використання ШІ в військових і оборонних цілях

Об’єднаний центр штучного інтелекту Пентагону наймає компанії для підготовки військових даних для використання з ШІ. Про це пише C4ISRNET.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Заява Пентагону свідчить про перехід ролі центру ШІ від розробника продукту до постачальника послуг із забезпечення готовності ШІ для потреб Міністерства оборони США. Базова угода дозволить різним відділам міністерства і федеральним партнерам видавати замовлення на виконання послуг по обробці даних для роботи з іноземними інвестиціями, що може включати все: від збору даних до їх сортування для зберігання і моделювання того, як співробітники будуть використовувати їх з ШІ.

Угода про замовлення послуг по забезпеченню готовності даних для розробки штучного інтелекту (DRAID) «допоможе Міністерству оборони США й урядовим організаціям підготувати дані для використання в додатках штучного інтелекту, надавши легкий доступ до передових комерційних сервісів, необхідних для вирішення складних технічних завдань», – йдеться в заяві Пентагону

Серед напрямків, якими займеться Пентагон разом з цивільними партнерами: збір та курирування даних, генерація синтетичних даних і анонімізація даних, розробка, модифікацій та налаштування програмного забезпечення і так далі.

Крім того, необхідно, щоб всі дані ШІ, створені в рамках угоди, відповідали державним стандартам, щоб вони могли взаємодіяти з іншими хмарними платформами і платформами розробки ШІ в Пентагоні.

У Пентагоні підкреслюють, що до роботи з даними будуть залучені в тому числі стартапи, такий підхід стане більш інклюзивним, як для компаній, що працюють з урядом, так і для самого військового міністерства.

«При розробці DRAID ми доклали всіх зусиль, щоб кращі провайдери – незалежно від того, взаємодіють вони з федеральним урядом в перший або 101 разів, – зможуть брати участь у виконанні замовлень Пентагону», – йдеться в запиті.

Додамо, що окремо в усіх цих майбутніх співпрацях будуть прописані етичні принципи використання ШІ. Які саме, Пентагон не уточнює.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button