Технології

У 2070 року роботи можуть зайняти місця суддів і розуміти чи винна людина чи ні з точністю в 99%

З одного боку, роботи можуть оперувати лише фактами, а з іншого - вони ніколи не зможуть вловлювати тонкі нюанси людської мови і вчинків.

Теренс Маурі, фахівець в області штучно інтелекту (ШІ), вважає, що через 50 років роботи зможу замінити суддів. Маурі заявив, що машини зможуть «зчитувати» ознаки провини за мовою тіла з точністю 99,9%.

Image by Sang Hyun Cho from Pixabay

На думку Маурі такі роботи будуть ввічливі, зможуть вільно говорити на всіх відомих мовах і «засікати» брехню. У суддів нового покоління будуть вбудовані камери, які зможуть фіксувати і ідентифікувати певні мовні патерни, зміни температури тіла і руху рук і очей. Отримані дані будуть швидко аналізуватися для визначення того, правду чи брехню говорить обвинувачений.

Однак це не означає, що роботи повністю витіснять людей з професії. Люди все ще будуть потрібні для встановлення прецедентів, які мають обов’язкову юридичну силу, розробки нових законів і нагляду за апеляціями. Однак, на думку Маурі, ШІ замінить суддів на кримінальних і цивільних слуханнях в магістратських судах, окружних судах і судах у сімейних справах, де не потрібні присяжні.

Минулого року колишній міністр юстиції Великобританії Девід Гаук заявив, що ШІ може надати «прості інструменти для забезпечення правосуддя». Однак він також зазначив, що Великобританія поки що не бачить в своєму майбутньому роботів-суддів.

«Ми не можемо ігнорувати швидкість, з якою технології поширюються і інтегруються в усі сфери нашого життя, піднімаючи етичні, нормативні та соціальні питання», – сказав Гаук. «Юристи-люди володіють емоційним інтелектом і можуть бути упереджені. ШІ, з іншого боку, оперує лише фактами і числами ».

Тим часом Китай з 2017 року використовує ШІ в своїй системі правосуддя, проводячи онлайн-суди і виносячи вердикти в «прямому ефірі». В рамках демонстрації влада показала, як працює інтернет-суд Ханчжоу, в якому було видно онлайн-інтерфейс з учасниками тяжби, а суддею процесу був ШІ.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button