Екологія

Проблема харчових відходів загострилася під час пандемії

Для вирішення проблеми харчових відходів під час пандемії і не тільки не вистачає комплексних заходів і спільної роботи держав.

Економічний і екологічний збиток від харчових відходів різко зріс під час пандемії, незважаючи на існування безлічі ініціатив з їх перероблювання.

Проблема харчових відходів загострилася під час пандемії

Більше третини харчових продуктів сьогодні пропадає даремно, що призводить до значних економічних, соціальних та екологічних наслідків. На продовольчу систему, яка виробляє близько 88 млн тонн харчових відходів щорічно в одній тільки Європі, припадає 37% від загальних викидів парникових газів. Вирішення проблеми потребує спільних дій від безлічі державних органів.

Дослідники Фонду Cmcc Євро-Середземноморського центру зі зміни клімату проаналізували політику в галузі харчових відходів в 40 містах 16 європейських країн і оцінили особливості міських умов, щоб виявити найбільш цікаві стратегії. Результати дослідження опубліковані в журналі Resources.

Однією з ефективних стратегій виявилися пожертвування продуктів харчування нужденним, кругова економіка, коли відходи використовуються повторно для інших товарів (біодобрива, компост і т. д.), а також діджитал-інструменти (додатки, платформи, веб-сайти), спрямовані на боротьбу з відходами та інформування людей про ці проблеми.

В іншому дослідження продемонструвало відсутність багатостороннього управління харчовими відходами, що особливо сильно проявилося в пандемію, коли втрати продуктів харчування різко зросли через обмеження транспортування. Результати роботи допоможуть містам, які починають вирішувати цю задачу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button