Всесвіт

У центрі Чумацького Шляху ймовірно знайдена чорна діра проміжної маси

Астрономи виявили дивацтва в русі HCN-0.085?0.094 — газопилової хмари, розташованої неподалік від центру нашої Галактики. Хмара складається з трьох невеликих згустків, один з яких обертається навколо якогось відносно невеликого тіла. Але розгледіти саме це тіло учені поки не змогли.

В центре Млечного Пути предположительно найдена черная дыра промежуточной массы

Дуже ймовірно, що в центрі обертання знаходиться чорна діра з масою близько 100 тисяч сонячних.

«Один з трьох згустків має кільцеподібну структуру з дуже крутим градієнтом швидкості, — говорить керівник дослідження, астрофізик Шуня Такекава (Shunya Takekawa) з Національної астрономічної обсерваторії Японії. — Ця кінематична структура передбачає рух по орбіті навколо точкового об’єкта з масою близько 100 тисяч сонячних мас. Відсутність зоряних аналогів вказує на те, що точковий об’єкт може бути нерухомою чорною дірою».

Якщо це так, то перед нами рідкісний об’єкт — чорна діра проміжного класу. На даний момент астрономам добре відомі чорні діри масою близько тисяч сонячних і надмасивні чорні діри масою близько мільйона сонячних, розташовані в центрах галактик, включаючи нашу теж. «Серединка» поки залишається незаповненою — довести існування об’єктів такої маси вченим ще не вдалося, що породжує суперечки про те, чи існують чорні діри такої маси взагалі.

Ознайомитися з подробицями можна в препринту статті, який доступний на ArXiv.org.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button