Технології

Суперкомп’ютер зробить найдетальнішу карту погоди для британських синоптиків

Британські синоптики отримають найдорожчий у світі суперкомп’ютер. Метеорологічна служба великої Британії (Met Office) почне використовувати суперкомп’ютер за $1,56 млрд, пише Бі-бі-сі.

Щодня Met Office збирає понад 200 млрд повідомлень зі спостереженнями з супутників, метеостанцій і буїв в океані, а в найближчі роки цей показник зросте в кілька разів. Наявний суперкомп’ютер вже не справляється з обробкою всіх надісланих даних, тому влада Великобританії виділять найбільшу дотацію Met Office за все 170 років існування цієї служби — $1,56 млрд на створення суперкомп’ютера нового покоління.

При цьому виділені кошти покриють не тільки розробку устаткування, але і експлуатаційні витрати за десятирічний період. Введення частини потужностей нового суперкомп’ютера відбудеться в кінці 2022 року — вже в цей момент він буде в шість разів могутніше поточного суперкомп’ютера Met Office, а протягом п’яти років продуктивність пристрою зросте ще в три рази.

При цьому поки технічні деталі суперкомп’ютера практично не розкриваються. Відомо, що він буде видавати візуалізацію земної атмосфери з самої детальної в історії людства картою погоди — з вітром, температурою і тиском.

Для створення такої системи суперкомп’ютер поділить Землю на спеціальні квадрати з масштабом 100 м — на цих ділянках будуть свої дані про погоду. При цьому зараз модель Землі у Met Office розділена на квадрати шириною до 10 км, територія Великобританії — 1,5 км, а Лондон — на 300 м для підвищення прогнозів над великими аеропортами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button