ВсесвітЗемля

У центрі нашого Молочного Шляху може бути не одна чорна діра

Вивчення галактики зсередини може бути складною річчю, але астрономам вдалося дізнатися дуже багато про наш власний Чумацький Шлях. Одна з речей, як вчені гадають, що вони знають про нашу галактику — і багато інших галактик, подібних нашій, — це те, що вони обертаються навколо чорної діри.

У випадку Чумацького Шляху об’єкт в центрі галактики вважається надмасивною чорною дірою, і це не рідкість.

Однак, як пише астрофізик Смадар Наоз, недавні спостереження натякають на можливість того, що чорна діра, яка на думку вчених, знаходиться в місці, відомому як Sgr A* (центр нашої галактики), має “подружку”.

У новій дослідній роботі команда астрофізиків пояснює, що, спостерігаючи рух зірок поблизу галактичного центру, вони можуть отримати краще уявлення про те, що відбувається, незважаючи на те, що насправді вони не можуть безпосередньо бачити чорну діру. Оскільки зірки обертаються навколо центру нашої галактики, їх рух може виявити присутність об’єктів, які справляють на них сильне гравітаційне тяжіння.

Використовуючи наше розуміння гравітаційної взаємодії між можливою парою надмасивних чорних дір і навколишніми зірками, астрономи можуть передбачити, що станеться з зірками.

Астрофізики, можуть порівняти наявні дані, а потім визначити можливі орбіти зірок і з’ясувати, чи є у надмасивної чорної діри компаньйон, який чинить гравітаційний вплив.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button