Всесвіт

Вчені досліджували яскраве скупчення галактик, де народжується 250 сонць на рік

Використовуючи Very Large Telescope (VLT) і Атакамській великій міліметровій / субміліметровій решітці (ALMA) вчені досліджували яскраве скупчення галактик (BCG) в кластері MACS 1931.8-2635. Результати дослідження опубліковані на сайті препринтів arXiv.org.

Скупчення галактик складаються з тисяч галактик, пов’язаних гравітацією. Ці найбільші пов’язані гравітацією структури мають вирішальне значення для вивчення формування великомасштабних структур і еволюції Всесвіту.

BCG зазвичай є найяскравішими скупченнями в галактичних кластерах.

При червоному зміщенні приблизно 0,35 MACS 1931.8-2635 (для стислості M1931) являє собою масивне, рентгенівське світне скупчення галактик з холодним ядром. Його BCG має зоряну масу близько 590 млрд сонячних мас, а швидкість зореутворення (SFR) оцінюється як висока. В середньому щороку в скупченні додається стільки зоряної маси, скільки б важили 250 сонць.

Попередні дослідження показали, що у M1931 – одне з найхолодніших ядер з рентгенівським випромінюванням з коли-небудь виявлених. Також в BCG є найбільший відомий резервуар холодного газу в ядрі скупчення. Маса еквівалентна 19 млрд сонячних мас.

Щоб краще зрозуміти природу й еволюцію цієї BCG, група астрономів провела багатохвильові спостереження цієї галактики за допомогою Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) VLT і ALMA.

В ході дослідження були виявлені джерела іонізації в різних регіонах M1931 BCG. За оцінками, близько 80% зоряної маси скупчення сформувалося понад 6 млрд років назад. Металічність кластерного середовища (ICM) M1931 виявилася сумісною з вмістом металів газової фази, яка вимірюється в міжзоряному середовищі (ISM) BCG. Це відкриття припускає, що теплий газ, який спостерігається в ISM галактиках, конденсувався з ICM.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button