Земля

У Чорнобильській зоні побудують сховище для радіоактивних відходів

У Чорнобильській зоні відчуження планують побудувати сховище для українських радіоактивних відходів, які поки зберігаються в Росії. Про це стало відомо із річного звіту ДАЗВ.

«Ми сподіваємося, що у березні почнемо відкривати тендерні пропозиції, до початку літа оголосимо переможця та почнемо укладати угоди», — сказав т. в. о. голови ДАЗВ Андрій Пляцко.

Він додав, що сховище прийматиме оскловані високоактивні радіоактивні відходи.

До слова, радіоактивні відходи  — не єдина гаряча тема у звіті ДАЗВ. Під час звіту т. в. о голови ДАЗВ Андрія Пляцка виникла дискусія між журналістами та доповідачем, яка стосувалася львівського сміття на полігоні Лелів.

Журналістів цікавило, на основі яких дозвільних документів сміття зі Львова  потрапило до зони відчуження та чи мають тепер доступ до небезпечного полігону дикі тварини, які можуть спокуситися поласувати органічними рештками на полігоні.

Також журналісти запитали, чи не вплине скидання побутового сміття на полігоні у ЧЗВ на міграцію радіонуклідів.

«Що стосується дозвільних документів, сортування — нам робили офіційний запит, на який ми надали офіційну відповідь. Не бачу сенсу повторюватися. Що стосується диких тварин. Доступу диких тварин на полігон нема. Він перебуває під постійною охороною. Діяльність із моніторингу екологічної ситуації навколо цього полігону веде ДСП «Екоцентр». Що стосується впливу на міграцію радіонуклідів…Там жодного впливу немає й бути не може.  Ми постійно моніторимо ситуацію», — відповів Пляцко.

За його словами, він «взагалі не розуміє, чому [журналістів] цікавить це питання».

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button