Земля

В людях знайшли органи древніх істот

Еволюційні біологи Говардского університету в США продемонстрували, що атавістичні м’язи, які присутні в кінцівках багатьох тварин, але відсутні у дорослих людей, виникають і зникають у ході розвитку людського ембріона. Ці ж м’язи зникли у предків людини, що жили сотні мільйонів років тому. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Учені продемонстрували, що на 7-му тижні вагітності в руках і ногах людського плоду присутні по 30 м’язів, третина яких зникає або зливається один з одним через 13 тижнів. Деякі з рудиментарних м’язів, з’являються лише під час внутрішньоутробного розвитку, не були описані досі. Крім того, атавізми помічені і у ембріонів у віці 11,5 тижнів, що незвично пізно для рудиментарних структур.

Наявність тимчасових м’язів, наприклад, dorsometacarpales, відображає хід еволюції предків людини з часу переходу синапсидних рептилій до ссавця 250 мільйонів років тому. Проте в окремих випадках вони спостерігаються і у дорослих людей. Причиною аномалій можуть бути вроджені вади, пов’язані із затримкою або зупинкою окремих процесів в ході ембріонального розвитку, коли не відбувається програмована загибель клітин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button