Екологія

У Чорному морі киснева межа скоротилася на 50 метрів

Вчені із Льєжського університету провели дослідження і з’ясували, що з 1995 по 2015 роки киснева межа в Чорному морі скоротилося з 140 до 90 м — це приблизно 40 % населених вод Чорного моря.

cd5e42246fe6a255f96b53a5897754c6
Оскільки верхні шари моря володіють меншою щільністю, ніж солоні нижні шари, між ними існує межа, що перешкоджає змішуванню. У поверхневих водах міститься кисень, одержуваний з атмосфери. До скорочення межі призводить зміна клімату на планеті (глобальне потепління), а також евтрофікація. При евтрофікації водойми насичуються біогенними елементами, такими, як фосфор і азот, в результаті чого у воді можуть почати розвиватися водорості та ціанобактерії, які виділяють токсини, що може призводити до отруєння тварин і людей. Також евтрофікація викликає недолік кисню через нестачу сонячного світла і відсутності фотосинтезу у рослин.

У глибоких шарах Чорного моря міститься висока концентрація сірководню. Як побоюються вчені, скорочення кисневої межі могло бути викликане збільшенням його обсягу. У будь-якому випадку, скорочення «буферної зони» загрожує флорі і фауні в поверхневому шарі і веде до екологічних проблем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button