Поради

Як правильно вибрати профнастил?

Профнастил являє собою профільований металевий лист, що пройшов холодний прокат. Даний матеріал користується широкою популярністю завдяки невеликій вартості, непоганим характеристиками і якістю. А ще його вибирають за його привабливий зовнішній вигляд.

Завдяки великому асортименту профнастилу та відмінностей в його експлуатаційних характеристиках, кожен споживач повинен знати, як вибрати профнастил у відповідності зі своїми цілями.

kak-pravilno-vybrat-profnastil_3

Як вибрати профнастил на дах?

Виробники пропонують безліч різних видів профільованого листа з різними властивостями (товщина металу, відстань між гребенями) і експлуатаційними характеристиками. Для даху можна вибрати несучий, фасадний або стіновий профнастил.

В несучому є капілярні канавки, завдяки яким, при укладанні профнастилу внапуск, дощова вода не буде протікати. В профільованому листі для фасаду таких канавок немає, тому його для даху купувати не слід.

Так, при розгляді варіантів профнастилу на цю саму канавку теж треба звертати увагу, вона не повинна легко гнутися і сплющуватися на всій її довжині від гребеня до водостоку карниза.

Види профнастилу для покрівлі

Отже, для покрівлі за своїми характеристиками фахівцями рекомендуються наступні види профільованого листа:

  • RN 20 – профнастил з шириною 110 сантиметрів, рекомендується для дахів, парканів, внутрішнього і зовнішнього облицювання. У ньому є спеціальна капілярна канавка, завдяки якій відбувається стік води. При укладанні даного профільованого листа потрібно решетування з шириною не більш 80 сантиметрів.
  • HC 35,44 – володіє відмінною стійкістю і жорсткістю, тому також добре підійде для даху. У 44-му є додаткові ребра для забезпечення більшої жорсткості, що тільки підвищує якість даного профнастилу.
  • C 21 – профільований лист з хорошою жорсткістю для покрівлі. Має хороший захист від води. При решетування вимагає відстань у 80 сантиметрів.

Крім названих матеріалів для даху можна також сміливо вибирати профнастили: H 57, H 750, 900 H, H 60 і 75.

Як вибрати профнастил для паркану

При виборі профлиста для забору не слід орієнтуватися тільки на марку профлиста, тут потрібно враховувати ще його корисну площу і довжину. Для прикладу візьмемо профнастил С 8 і С 21. У першого при однаковій висоті корисна площа буде більшою, ніж у другого, отже, такого листа купувати потрібно буде менше. У той же час у С 21, чим С 8, більш висока хвиля, що забезпечує кращу жорсткість. Так, і за зовнішнім виглядом С 21 більш привабливий.

kak-pravilno-vybrat-profnastil_4

Свою увагу слід приділити таким видам профільованого листа, як: З 8, RN 20, HC 35, HC 44 і МП 20. Всіх їх відрізняє: пластичність, що дозволяє прийняти будь-які розміри і форми, широкий вибір кольору, завдяки якому можна підібрати необхідний відтінок, і привабливий зовнішній вигляд.

Коли варто віддавати перевагу профнастилу?

  • Коли хочете домогтися повного усамітнення на ділянці і закритися від чужих поглядів.
  • Коли хочете заощадити свої гроші і час.
  • Коли для вас важливо відповідність огорожі за кольором, формою і стилем інших конструкцій.
  • Коли потрібен паркан з відмінним шумопоглиначем.
  • Коли ви цінуєте в матеріалах довгий термін служби і стійкість до механічних пошкоджень.

На що потрібно звернути увагу при покупці профнастилу?

На якість і товщину матеріалу. Його товщина, зазначена в маркуванні означає тільки товщину самого металу без урахування фарби. В основному вона становить від 0,4 до 0,7 міліметрів.

На відповідність усім технологічним стандартам і наявність всіх підтверджуючих це документів.

На одно розмірність всіх листів в придбаній партії.

На відсутність задирок на краях матеріалу, що поставляється – краї повинні бути рівними!

На передбачуване майбутнє навантаження листів профілю та їх призначення, тобто якщо профлист потрібен для забору, отже, навантаження на нього буде невелика, отже, вибирати профільований лист у такому випадку недоцільно.

Підсумуємо

Отже, правильно вибрати профнастил для покрівлі, і для забору вам допоможе його маркування і зазначені в ній ширина, товщина та висота хвилі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button