Земля

У індустрії канабісу виявили гігантський вуглецевий слід

Ринок канабісу в США складає більше $ 13 мільярдів. Виявилося, що цей величезний бізнес створює значний обсяг викидів вуглекислого газу – від 2283 до 5184 кілограмів вуглекислого газу на кілограм висушеного листя.

Colorado State University

На сьогодні 36 штатів США легалізували медичне вживання канабісу, а 15 – рекреаційне. Не секрет, що вирощування будь-яких рослинних культур пов’язано зі збільшенням викидів CO2. З огляду на те, яких масштабів набуває індустрія канабісу, все гостріше починає стояти питання про його вуглецевий слід.

Тепер дослідники з Колорадського університету припустили, що значна варіабельність у вуглецевому сліді від індустрії конопель залежатиме від того, де вирощується продукт. Автори мотивували це відмінностями в кліматі, а також оснащеності електромереж. У новій роботі автори змоделювали викиди від великих підприємств з вирощування канабісу та навіть склали карту, за допомогою якої можна оцінювати викиди в кожному конкретному регіоні країни.

Дослідження показало, що виробництво канабісу в закритих приміщеннях в США призводить до викидів парникових газів від 2283 до 5184 кілограмів CO2 на кілограм висушеної квітки протягом усього циклу вирощування. При цьому при виробництві рослини на відкритому повітрі і в теплицях ці цифри становлять 22,7 і 326,6 кілограма вуглекислого газу відповідно, згідно зі звітом 2018 Cannabis Energy Report.

У цьому звіті, випущеному в 2018 році вчені враховували вуглецевий слід тільки від використання електрики. Оцінка вчених з Колорадського університету є повнішою і підкреслює серйозне збільшення обсягу викидів при вирощуванні канабісу в закритих приміщеннях.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Sustainability.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button