Всесвіт

У жовтні буде видно зорепад Оріонід

Нічне небо жовтня подарує нам не тільки чарівний вид відразу ж двох повних місяців, але і зорепад Оріонід, який розпочався 2 жовтня, а закінчиться на початку листопада. Однак, як відзначають фахівці, дивитися на це явище краще 21 жовтня, під час піку зорепаду.

Ця космічна подія відбувається, коли Земля проходить через потік уламків, залишених кометою Галлея. Астрономи відзначають, що метеори можуть рухатися в атмосфері зі швидкістю 239 000 кілометрів на годину, але залишають в небі газові сліди, які видно кілька секунд.

NASA вважає Оріоніди одним з найкрасивіших зорепадів на рік, які видно як в Північній, так і в Південній півкулях після півночі. «Знайдіть місце подалі від міських і вуличних ліхтарів. Приходьте зі спальним мішком, ковдрою або шезлонгом », – радить NASA на своєму сайті. «Розверніться на південний схід, якщо ви перебуваєте в Північній півкулі, і подивіться вгору. Менш ніж через 30 хвилин в темряві ваші очі адаптуються, і ви почнете бачити метеори ».

У жовтні також можна буде побачити і рідкісний Блакитний Місяць, який буде видно в усіх часових поясах. Цікаво, що наш супутник зовсім не буде блакитним, цю назву Місяць отримав, оскільки це буде другий повний місяць за місяць. Це космічне явище відбувається лише сім разів в 19 років, що означає, що наступного разу ми побачимо такий Місяць тільки 31 жовтня в 2039 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button