Всесвіт

Штучний інтелект створив архів з 27 мільйонів галактик

Вчені з США представили новий архів з 27 млн галактик, які класифікував ШІ. Він навіть уміє визначати їх форму і віддаленість.

Дослідники з Університету Пенсільванії представили найбільший на сьогодні каталог галактик – їх в ньому 27 млн. Цей архів дає розуміння про еволюцію Всесвіту і його ключові події.

Дослідники використовували дані Dark Energy Survey (DES), міжнародної дослідницької програми, метою якої є відображення однієї восьмої частини неба для кращого розуміння ролі темної енергії в прискореному розширенні Всесвіту.

«Побічним продуктом» цього дослідження є те, що дані DES містять набагато більше зображень далеких галактик, ніж інші дослідження, проведені на сьогодні. «Зображення DES показують нам, як виглядали галактики більш 6 млрд років назад», – відзначають вчені.

Для цього дослідники спочатку навчили свою модель нейромережі, яка вміє класифікувати більш піксельні зображення з набору даних DES. Спочатку вони створили навчальну модель з раніше відомими морфологічними класифікаціями, що складається з набору з 20 тис. галактик, які перетиналися між DES і SDSS (Sloan Digital Sky Survey). Потім вони створили версії нових галактик, імітуючи, як виглядали б зображення, якби вони знаходилися далі.

Після того, як модель була підготовлена і перевірена як на імітованих, так і на реальних галактиках, її застосували до набору даних DES, і в підсумковий каталог 27 млн галактик була включена інформація про ймовірність еліптичної або спіральної галактики. Дослідники також виявили, що їх нейронна мережа була на 97% точна при класифікації морфології галактик, навіть якщо вони були зі слабким світінням.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button