Всесвіт

«Хаббл» показав фото скупчення зірок, де може ховатися «космічний монстр»

Астрономи досліджували кульове скупчення не для того, щоб зрозуміти зореутворення, а для пошуку прихованої чорної діри.

Космічний телескоп «Хаббл» НАСА і Європейського космічного агентства сфотографував щільно упаковане кульове скупчення NGC 6325. Концентрована група зірок знаходиться приблизно в 26 000 світлових років від Землі в сузір’ї Змієносця.

Кульові скупчення (КС), такі як NGC 6325, являють собою тісно пов’язані скупчення зірок — від десятків тисяч до мільйонів. Їх можна знайти у всіх типах галактик. Астрономи використовують КС як природні лабораторії, щоб вивчати зореутворення. Зазвичай зірки в скупченнях утворюються приблизно в один і той же час, і у них однаковий початковий склад. А, значить, астрономи можуть їх використовувати, щоб уточнити і перевірити теорії про еволюцію зірок.

ESA / Hubble & NASA, E. Noyola, R. Cohen

Однак у випадку з NGC 6325 астрономи досліджували це конкретне скупчення в інших цілях. Вони шукали «космічного монстра», повідомляє НАСА в своєму блозі. Вчені підозрюють, що це КС приховує чорну діру проміжної маси, яка злегка впливає на рух оточуючих зірок. Попередні дослідження показали, що їх розподіл в деяких висококонцентрованих КС трохи відрізняється від нормального.

Ця невідповідність передбачає, що в деяких з щільно упакованих кульових скупчень, включаючи, можливо, NGC 6325, ховається чорна діра в центрі. Для подальшого вивчення цієї гіпотези астрономи використовували ширококутну камеру «Хаббла». Вона і зробила новий знімок КС.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button