Наука

У канабісу знайшли антибактеріальні властивості

Дослідники вперше показали, що синтетичний канабідіол вбиває бактерії, що викликають гонорею, менінгіт і хвороба легіонерів.

Institute for Molecular Bioscience, University of Queensland

Канабідіол – одна з головних хімічних сполук, що входить до складу конопель. Ця речовина не володіє будь-якими психоактивними властивостями, але її частка в екстракті канабісу може досягати 40%. Канабідіол, згідно з дослідженнями, безпечний для людини – ним навіть лікують деякі захворювання.

У новій роботі дослідники показали, що ця сполука може бути активна проти деяких грамнегативних бактерій – мікроорганізмів, які мають додаткову зовнішню мембрану, що утруднює проникнення антибіотиків. Крім того, виявилося, що ця речовина може ефективно руйнувати біоплівки – міцні структури з бактерій, за допомогою яких патогени «перечікують» терапію антибіотиками.

Дослідники зосередилися на вивченні дії канабідіола на бактерію Neisseria gonorrhoeae, яка викликає гонорею. В Австралії гонорея є другою за поширеністю інфекцією, що передається статевим шляхом, і поки у лікарів дуже мало надійних медикаментів для її лікування, оскільки мікроорганізми, які викликають захворювання швидко стають стійкими до антибіотиків. Крім гонокока канабідіол зміг перемогти біоплівки метицилинрезістентного золотистого стафілокока.

Автори вважають, що канабідіол вбиває бактерії, розриваючи їх клітинні мембрани. Однак поки вчені ще не знають точний механізм такого впливу. Щоб зрозуміти його, необхідно провести додаткові дослідження. Вчені також випробували на бактеріальних клітинах синтетичні аналоги канабідіола зі зміненою структурою. Ці речовини також виявилися активні проти патогенів.

Стаття дослідників опублікована в журналі Communications Biology.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button