Наука

Невловиму молекулу з атмосфери Землі вперше відтворили в лабораторії

Вчені з Гавайського університету в Маноа відтворили молекулу метандіолу. Про те, як їм це вдалося, вони розповіли в статті для журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Раніше невловиму молекулу метандіолу, яка має важливе значення для вчених, що вивчають органіку, атмосферні явища і астрохімію, вперше створили синтетичним способом. Автори дослідження – співробітники Гавайського університету в Маноа.

Метандіол також відомий як моногідрат формальдегіду або метиленгліколь. Це найпростіший гемінальний діол, молекула, яка несе дві гідроксильні групи (OH) у одного атома вуглецю. Ці органічні молекули вважаються ключовими проміжними продуктами в утворенні аерозолів і реакціях в озоновому шарі атмосфери.

Вчені створили метандіол, використовуючи настроювану вакуумну фотоіонізацію (процес, в якому іон утворюється в результаті взаємодії фотона з атомом або молекулою). Розрахунки підтвердили газову стабільність молекули. За словами дослідників, отримані дані стануть в нагоді в пошуках життя на інших планетах. Тепер астрономи можуть використовувати радіотелескопи для ідентифікації метандіолу на інших планетах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button