Всесвіт

Китайські супутники зроблять знімки Землі доступними в режимі реального часу

У Китаї розробили технологію, яка дозволить отримувати супутникові знімки з орбіти майже без затримок. За словами авторів проєкту, високоякісні зображення будуть доступні всім користувачам. Про розробку повідомляє South China Morning Post.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Ван Мі, професор Уханьского університету і головний розробник проєкту Luojia-3 01, повідомив, що за допомогою нової технології супутникові знімки будь-якої точки на Землі будуть доступні користувачам із затримкою не більше 10 хвилин.

Запуск першого супутника Luojia – 3 01 запланований на липень 2022 року. За словами інженерів, супутник обладнаний потужним телескопом і може робити фото або відео з орбіти з роздільною здатністю 70 см. Цього достатньо, наприклад, щоб визначити на знімку марку машини.

Перший запуск допоможе протестувати технологію. Після розгортання на навколоземній орбіті мережі супутників вони будуть поставляти інформацію з усієї Землі.

“Зараз така технологія доступна тільки військовим в окремих країнах — заявив Ван Мі. – Ми відкриємо безкоштовний сервіс для користувачів по всьому світу”»

Більшість супутників спостереження зазвичай стискають і зберігають дані після зйомки. Інформація передається на Землю при проходженні апаратів над наземною станцією. Отримані знімки обробляються комп’ютером і перетворюються в зручні формати. Зазвичай цей процес займає кілька годин або днів.

За словами проєктної групи, Luojia – 3 01 може самостійно обробляти знімки з використанням ШІ. А замість того, щоб передавати дані через наземну станцію, він буде використовувати найближчий Китайський супутник зв’язку. Для обміну буде використовуватися частоти Ka-діапазону, які застосовують, наприклад, супутники Starlink.

Хоча супутник буде запущений в липні, дата, коли буде відкритий загальний доступ до сервісу, поки не називається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button