Всесвіт

Новий каталізатор грунту дозволить вирощувати рослини на Марсі

Вчені представили новий метод видалення шкідливих речовин з поверхні Марса. Це дозволить вирощувати там рослини в майбутньому.

Дослідники пояснили, що на поверхні Марса є речовина під назвою перхлорат, вона присутня там в великих концентраціях. На Землі це небезпечний забруднювач, який може викликати серйозні проблеми з щитовидною залозою і легенями. Ця проблема привела до того, що багато країн видаляють його з питної води і продуктів харчування. Це робиться складними багатоступінчатими методами, які вимагають екстремальних температур і умов.

Тепер група вчених розробила біоінспірований каталізатор, який спрощує процес видалення перхлорату і руйнує 99% забруднювача при температурі й тиску навколишнього середовища. Отримані результати дозволяють створити «сумісний з водою, ефективний і надійний каталізатор для розкладання та утилізації [перхлорату] для очищення води і освоєння космосу».

Для досягнення цього результату вчені розробили систему, засновану на молібдені – металі, який мікроби використовують в процесі ферментативного збору перхлорату. Використовуючи суміш звичайного добрива, що містить молібден, який пов’язує молекулу біпірідіна, каталізатор, паладій на вуглеці, і газоподібний водень, дослідники змогли швидко розщепити перхлорат у воді при кімнатній температурі.

Дослідники також продемонстрували, що реній може поліпшити стабільність і самопідтримку цієї конструкції каталізатора. Ці два дослідження є прототипи технологій, які можуть спростити процес видалення перхлорату на Землі і в майбутніх польотах людини на Марс.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button