Всесвіт

З’ясувалося, що планет розміром з Землю набагато більше, ніж вважалося раніше

Дослідники з’ясували причину відсутності великої кількості планет, схожих на Землю. Причина в тому, що екзопланети земного типу ховаються в яскравому світлі подвійних зоряних систем, через що їх важко виявити.

Міжнародна команда вчених провела дослідження, щоб з’ясувати, чому за багато років космічних досліджень вони виявили так мало планет земного типу. Виявилося, що їх практично неможливо розгледіти у світлі подвійних зоряних систем і насправді таких екзопланет набагато більше, ніж вважалося раніше. Вчені повідомляють про свої висновки в статті, опублікованій в репозиторії препринтів arXiv.

Спостереження проводилися за допомогою двох телескопів обсерваторії Джеміні, розташованих на Гаваях і в Чилі. Дослідники вивчили 517 зірок, у яких раніше були виявлені кандидати в екзопланети, розташованих в межах 1630 світлових років.

Виявилося, що у 73 зірок є зоряні компаньйони, при цьому середня відстань між обома зірками досягає ста астрономічних одиниць (одна астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Відстань між зірками в системах, в яких є екзопланети, трохи більше, ніж зазвичай спостерігаються в подвійних системах. Результати дослідження припускають, що популяція планет розміром з Землю може ховатися в подвійних системах і залишатися непоміченою з використанням методу транзиту, використовуваного TESS і іншими телескопами.

Нагадаємо, транзитний метод (метод транзитів) – метод пошуку екзопланет, заснований на виявленні падіння світності зірки під час проходження планети перед її диском. Цей фотометричний метод дозволяє визначити радіус планети, в той час, як наведені раніше методи дозволяють отримати інформацію про масу планети.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button