Екологія

У Китаї почали продавати сертифікати на викиди вуглекислого газу

Китай офіційно запровадив довгоочікувану Схему торгівлі викидами (ETS), як частину своїх зусиль щодо досягнення вуглецевої нейтральності до 2060 року. Сертифікати на шкідливі викиди зобов’язали купувати 2267 електростанцій, які минулого року виробили майже 40% від щорічного обсягу викидів вуглекислого газу в країні, повідомляє ecotown.com.ua.

«Вперше відповідальність за контроль за викидами парникових газів на національному рівні покладається на підприємство», – йдеться в повідомленні Міністерства екології та навколишнього середовища Китаю.

Нині викиди вуглецю відстежуються і є учасниками ринку, як будь-який інший товар. Ідея торгівлі вуглецем була проголошена Кіотським протоколом у 1997 році. Схема спрямована на пом’якшення наслідків зміни клімату. Це обмежує загальний обсяг викидів, зокрема від металургії та цементної промисловості, які використовують багато вугілля.

Для контролю узгодженого ліміту викидів уряд видає дозволи, які зазвичай продаються на аукціонах. Якщо компанія перевищує ліміт викидів вуглецю, їй доведеться купувати більше дозволів. Якщо компанія генерує викидів менше встановленого ліміту, тоді вона може продати надлишки дозволів за готівку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button